На Львівщині археологи досліджують пам’ятку, де вже знаходили поховання вождя

Цього тижня розпочалася спільна археологічна експедиція Комунального закладу Львівської облради «Історико-краєзнавчий музей» та Львівського національного університету ім. Івана Франка в околицях с. Карів Сокальського району Львівської області.

Поховальний інвентар. Розкопки 2017 року. Фото — zbruc.eu


Про це в коментарі Гал-інфо розповів керівник розкопок, кандидат історичних наук Ярослав Онищук. Об этом сообщает babam-net.in.ua со ссылкой на СМИ.


«Це вже третій польовий сезон в околицях с. Карів. Ми досліджуємо пам’ятку, яка відома тим, що у 2017 році тут було виявлено багаті похованні з казанами, які зараз експонуються у Винниківському музеї», — розповів Ярослав Онищук.


Археологічні дослідження розпочалися учора, 9 липня. Зараз науковці знімають верхній шар землі.


Нагадаємо, що у 2017 році на околиці с. Карів археологи зробили сенсаційне відкриття. Вони виявили пам’ятку, яка є зовсім нетипова для України. Під час розкопок тут були виявлені матеріали північно-західних племен.


Археологи натрапили на жіноче поховання та багате чоловіче поховання. Поховальний інвентар вказував на те, що це поховання вождя. Тут знайшли цілі скляні посудини і бронзовий казан з підвісами у вигляді голів свебських воїнів. Варто додати, що до цього було відомо лише дві подібні знахідки у Європі.


Усі знайдені матеріали датуються останньою третиною І ст. – кін. ІІ ст. н. е.

Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/na_lvivshchyni_arheology_doslidzhuyut_pamyatku_de_vzhe_znahodyly_pohovannya_vozhdya_320835.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя